Tajemný případ zmizení Andreje Babiše

 V pořadu Otázky Václava Moravce se dnes měli střetnout ministr financí a šéf hnutí ANO Andrej Babiš a místopředseda TOP 09 Miroslav Kalousek. Babiš se však nedostavil, neboť prý už dříve avizoval, že je na zahraniční cestě a Česká televize o tom údajně věděla.

Podle moderátora pořadu Václava Moravce se ministr Babiš z pořadu omluvil až těsně před natáčením pořadu, který se vysílá živě. Moravec na to upozornil v souvislosti s prázdnou židlí, která byla pro hosta připravena.

"Debaty plánované dva měsíce dopředu se ministr financí Andrej Babiš nezúčastnil kvůli zahraniční cestě," upozornil Moravec. Následně vysvětlil, jak se celá věc odehrála.

Česká televize podle Moravce už 15. května oslovila ministra Babiše se žádostí o debatu s Miroslavem Kalouskem. Podle moderátora navíc navrhla, že si může Babiš vybrat jakýkoliv termín. Na to ale údajně tiskové oddělení ANO nereagovalo.

Česká televize proto prý hnutí ANO urgovala nadále a 28. 6. dramaturgie pořadu uvedla, že se debata mezi Babišem a Kalouskem uskuteční 12. 7., ať už do ní Babiš dorazí či nikoliv. Podle Moravce se až tehdy hnutí ANO ozvalo s tím, aby se debata uskutečnila 26. 7. a Babiš byl ve studiu sám, tedy bez oponenta. To ale Česká televize odmítla.

Babiš jako důvod své neúčasti na natáčení uvedl účast na zahraniční cestě. Promluvil o ní ve videu, které podle svých slov natočil v pátek a upozorňuje v něm, že do pořadu nedorazí. Nutno dodat, že ať už bylo video natočeno kdykoliv, vydáno bylo teprve dnes, v den natáčení pořadu.

contentmap_plugin
made with love from Joomla.it - No Festival